News Blog

2017 College Award Winners

2017 College Award Winners

At our recent Valedictory Assembly we acknowledged the achievement and commitment shown by our Year 12 students.

Each student has travelled a different journey, experiencing many highlights and challenges through to graduation. All students have worked very hard throughout the year. We congratulate the students who received Vocational and Education and Training (VET) Certificates, Course Awards, Academic Excellence and our College awards. We also acknowledge all students who have done their very best to achieve to their potential. We wish the Year 12 students well for their WACE examinations and on their future pathways.

Jennifer Oaten | Deputy Principal Teaching and Learning

 Melina Mackey
ATAR Dux

Elizabeth Stevens
Dux Runner Up ATAR

Tajana Daquino
Dux ACCESS

Mikayla Hogg
DUX Runner Up ACCESS

 Sarah Ciccarelli
Principal’s Award

Janine Ong
Principal’s Award

Leanne Bolton
Mercy Award

Emma Watson
Mercy Award

Courtney Withers
Performing Arts Award

Anica Mancinone
Hearne Music Award

Monique Shearwood
Sportswoman Award

House Awards

Byrne – Olivia Halls
Corbett – Kate Griffin
de la Hoyde – Darcy Pickett
Dillon – Lily Squire
Frayne – Olivia Clifford
Kelly – Julia Tamigi
O’Donnell – Jessica Brown
O’Reilly – Olivia NavenCourse Awards

Katie Kerrigan
A-Religion & Life
A-History
A-Literature
A-Politics & Law

Tajana Daquino
G-Religion & Life
G-Career & Enterprise
G-English

Mia Torquato
A-Accounting & Finance

Sarah Ciccarelli
A-Applied Information Technology

Olivia Daniels
A-Biology

Tia Sullivan
A-Business Management & Enterprise

Elizabeth Swainson
G-Business Management & Enterprise

Melina Mackey
A-Chemistry
A-English
A-Mathematics Methods
A-Mathematics Specialist
A-Physics

Eve Miller
A-Chemistry

Renee Lobban
G-Children Family & The Community

Aimee Kunnen
A-Dance

Luca Farmer
G-Design

Jessica Brown
A-Drama

Ava Gamblin
A-Economics

Elizabeth Stevens
A-English
A-History
A-Italian

Olivia Halls
G-Food Science Technology

Elena Perse
A-French

Gabrielle Baker
A-Geography
A-Visual Arts

Emily Hutchinson
A-Human Biology

Ruby McLernon
A-Human Biology

Dannielle Wilhelm
G-Integrated Science

Mia Mogridge
A-Materials Design Technology

Caitlin Baker
G-Materials Design Technology
G-Mathematics Essentials

Georgia Bertolini
A-Mathematics Applications

Leanne Bolton
A-Mathematics Applications

Sally Rundle
A-Mathematics Applications

Mikayla Hogg
G-Mathematics Essentials
G-Visual Arts

Anica Mancinone
G-Music

Laura Gale
G-Outdoor Education

Imogen Taylor
A-Physical Education StudiesAcademic Excellence

Mary Anderson
Caitlin Baker
Jessica Brown
Sarah Ciccarelli
Olivia Daniels
Tajana Daquino
Ava Gamblin
Mikayla Hogg
Meg Huston
Emily Hutchinson
Darcie Jolly
Allaina Kent
Katie Kerrigan
Amy Kinsman
Chloe Kirk
Renae Long
Melina Mackey
Anica Mancinone
Ruby McLernon
Eve Miller
Elena Perse
Elizabeth Stevens
Elizabeth Swainson
Julia TamigiVocational Education and Training Certificates

Caitlin Baker – Certificate IV in Business
Millie Della Bosca – Certificate IV in Business
Lauren Hyde-Cooling – Certificate IV in Business
Niamh Kennedy – Certificate IV in Business
Allaina Kent – Certificate IV in Business
Ashlan Moores – Certificate IV in Business
Simona Mugnes – Certificate IV in Business
Olivia Paino – Certificate IV in Business
Laine Robertson – Certificate IV in Business
Mary Anderson – Certificate IV in Community Service
Immogen-Paige Williams – Certificate IV in Community Service and Certificate II in Retail Services
Caitlin Bucat – Certificate IV in Education Support
Tyler De Abreu – Certificate IV in Education Support
Luca Farmer – Certificate IV in Education Support
Kate Griffin – Certificate IV in Education Support and Certificate III in Business
Mikayla Hogg – Certificate IV in Education Support
Amy Kinsman – Certificate IV in Education Support, Certificate II in Hospitality and Certificate II in Outdoor Recreation
Chloe Kirk – Certificate IV in Education Support
McKenzie Parsons – Certificate IV in Education Support and Certificate II in Outdoor Recreation
Meisha Raynes – Certificate IV in Education Support and Certificate III in Business
Dannielle Wilhelm – Certificate IV in Education Support
Tajana Daquino – Certificate III in Aviation (Cabin Crew)
Alexandra Molony – Certificate III in Aviation (Cabin Crew)
Claudia Anastasio – Certificate III in Beauty Services and Certificate III in Business
Elena Bairstow – Certificate III in Beauty Services
Britney Hevron – Certificate III in Beauty Services and Certificate III in Business
Breeanna Wylie-Maher – Certificate III in Beauty Services
Darcie Jolly – Certificate III in Business and Certificate III in Health Services Assistance
Emily Pavlovic – Certificate III in Business and Certificate III in Events
Stephanie Ryan – Certificate III in Business and Certificate III in Events
Elizabeth Swainson – Certificate III in Business and Certificate III in Health Services Assistance
Gemma Bottega – Certificate III in Dance
Julia Tamigi – Certificate III in Early Childhood Education
Kayla Dickins – Certificate III in Health Services Assistance
Courtney Hevron – Certificate III in Health Services Assistance
Olivia Naven – Certificate III in Health Services Assistance
Madelyn Poett – Certificate III in Health Services Assistance
Jasmine Simpson – Certificate III in Health Services Assistance
Sophie Walton – Certificate III in Health Services Assistance
Elisha Bethe – Certificate III in Retail Operations
Lauren Linto – Certificate III in Screen and Media
Laura Gale – Certificate II in Outdoor Recreation
Poppy Goerke – Certificate II in Outdoor Recreation
Ellie Graham – Certificate II in Outdoor Recreation
Chloe Marland – Certificate II in Outdoor Recreation
Brooke Pensini – Certificate II in Outdoor Recreation
Darcy Pickett – Certificate II in Outdoor Recreation
Imogen Taylor – Certificate II in Outdoor Recreation
Monique Shearwood – Certificate II in Tourism

Scroll to Top
X