News Blog

Years 5 – 11 Award Winners

Years 5 – 11 Award Winners

MIDDLE YEARS AWARDS                    

Year 5                                

Academic Endeavour
Athena Dang
Annalise Hermann
Isabel Martinez
Sophie Parker

Academic Excellence
Emily Howard
Jasmine Leighton
Cassandra Lewis
Tayla Tasovac

Mercy Award
Arianne Patane
Colette Robertson 

Year 6                                    

Academic Endeavour
Isabel Bauer
Maya Kenny
Amanda Nguyen
Isabella Teasdale

Academic Excellence
Hannah Carmody
Che Jervis
Maeve Lehane
Jessica Yeo

Year 7                                     

Religious Education
Niamh Smithies
Elena Taranto

Dance
Amy Crook
Sophie Fowler

Drama
Ashlee Button
Mikayla Wohlsein

English
Abbey Winship
Lauren Winship

Food & Fashion
Kate Scott
Abbey Winship

French
Niamh Smithies
Niyumi Wijesinghe
Georgia Willett

Health Education
Kate Scott
Lauren Winship

Humanities & Social Sciences
Niamh Smithies
Abby Young

Italian
Sienna Graydon
Lilli Sorci

Mathematics
Kate Scott
Abby Young

Media
Niamh Smithies
Lauren Winship

Music
Claudia Cirocco
Niamh Smithies
Abbey Winship
Lauren Winship
Abby Young

Myth Busters
Georgia Willett
Abbey Winship

Physical Education
Sophie Hilder
Hayley Tidy
Alicia Tory

Science
Kate Scott
Niamh Smithies

Visual Arts
Sienna Hart
Niamh Smithies

Year 8                                    

Religious Education
Sarah McCartney
Sirena McDowell

Dance
Pia Donovan
Evie McCormack

Design
Cosima Biagioni
Sarah McCartney

Drama
Stella Hammond
Sophie Young

English
Cosima Biagioni
Jana Mikosza

Food & Fashion
Cosima Biagioni
Grace McCormack

French
Shanice D’Silva
Jade Destremau

Health Education
Cosima Biagioni
Grace McCormack

Humanities & Social Sciences
Shanice D’Silva
Sirena McDowell

Italian
Cosima Biagioni
Sinade Sharpe

Mathematics
Shanice D’Silva
Pia Donovan

Media
Cleo Kenny
Lana Komaromi

Music
Stella Hammond
Clare Perrott

Physical Education
Jessica Craig
Indiana Squiers

Science
Shanice D’Silva
Jade Destremau

Science Quest
Shanice D’Silva
Jade Destremau

Visual Arts
Aliya Carle
Lucy Kilroe

House Awards            

Byrne: Charlotte Westlake, Year 8
Corbett: Camryn Tidy, Year 8
de la Hoyde: Gemma Andrews, Year 7
Dillon: Niamh Smithies, Year 7
Frayne: Elouise Parsons, Year 7
Kelly: Olivia Reeve, Year 8
O’Donnell: Indiana Antunes, Year 6
O’Reilly: Holly Preston, Year 8

Special Awards           

Mercy Award
Year 5: Arianne Patane
Year 5: Colette Robertson

Year 6: Zima-Jade Henderson
Year 6: Dunuwila Nisansala Jayawickrema

Year 7: Grace Beeson
Year 7: Niamh Smithies

Year 8: Georgia Mack
Year 8: Camryn Tidy

Anna Maria Doyle Award
Year 6: Scarlett Huston
Year 6: Georgie Cleaver

Mary Francis Goold Award

Year 7: Abbey Winship
Year 7: Lauren Winship

Year 8: Brooklyn Barr
Year 8: Stella HammondSENIOR YEARS AWARDS        

Year 9 

Religious Education
Holly Smith
Hannah Vettoor

Cinema & Photography
Gwyneth Chua

Dance
Ella Jones

Design
Alice D’Amico

Drama
Kate Naunton-Morgan

English
Sadie  Caridi
Ellie O’Grad

Fashion & Textiles
Chloe Mowday

Food
Natalia Simmons

French
Gwyneth Chua
Hannah Vettoor

Health Education
Tehya Conroy
Abbey Richardson

Humanities & Social Sciences
Madelyn Fowler
Natalia Simmons

Investing & Enterprise
Jenna Clark

Italian
Sophie Brown

Marine Studies
Sophie Kelly

Mathematics  
Amber Komaromi
Sarah Scott
Natalia Simmons

Music
Olivia von Bertouch

Physical Education
Sophie Eastaugh
Ava Timmermans

Recreation Studies
Tehya Conroy

Santa World Travel
Harriet Comerford-Smith

Science
Sadie Caridi
Shriya Neelankavil

Visual Arts
Tiah JervisYear 10                                 

Religious Education
Bridget Davis
Keely Hebiton

Applied Science  
Sheridan Rafols

Biology  
Kara Broadbridge

BrainSTEM
Kate Miller

Chemistry
Rebecca Perse

Design
Madeline Niski

Drama
Nicki Xanthis

Economics
Jennifer Lin

English 
Rebecca Perse
Yolanda Simmons

Fashion & Textiles
Grace Hutchinson

Food
Keely Hebiton

French
Madeleine Haines

Geography
Lily Tuckwell

Health Education 
Tasha Brown
Bridget Davis

History
Isioma Ogwu

Human Biology
Stephanie Haines
Maddisyn O’Grady

Investing & Enterprise  
Michaela Taliangis

Italian
Shay Bastiani

Mathematics
Keely Hebiton

Mathematics
Jennifer Lin

Media & Photography
Tia Kenny

Music
Katia Fernandes

Outdoor Education
Amy Kerrigan

Physical Education
Tasha Brown
Ella Mills

Physical Education Studies
Sophie Andrews
Keely Hebiton

Physics
Keely Hebiton

Politics
Madeleine Haines

Visual Arts
Maddisyn O’GradyYear 11

Certificate III in Health Services Assistance
Sophie Doig
Madeline Joy
Kirstie Pool
Lexi Wasmann
Chloe Waters
Alyssa Yeomans

Academic Excellence
Allegra Biagioni
Tiffany Butler
Taylah Carozza
Eva Cocks
Megan Dennis
Eloise Dixon
Luisa Dowsett
Megan Etelaaho
Abbey Henderson
Emily Mascaro
Fioline Oetom
Abby Ouwendyk
Georgia Raffa
Jemima Reid
Rosie Staines

Religion & Life – A
Eva Cocks

Religion & Life – G
Emily Mascaro
Jemima Reid
Chloe Tan

Accounting & Finance – A   
Georgia Raffa

Applied Information Technology  – A
Liliana Morena

Biology – A
Tiffany Butler

Business Management & Enterprise –  A
Monika Matic

Business Management & Enterprise – G
Emily Mascaro

Career & Enterprise  – G
Emily Mascaro

Chemistry – A
Eloise Dixon

Children Family & The Community – A
Ava Lawrence

Children Family & The Community – G
Luisa Dowsett

Dance – A
Taylah Carozza

Design – G
Morgan Graydon

Drama – A
Elizabeth McKenzie

Economics – A
Abbey Henderson

English – A
Eva Cocks

English – G
Emily Mascaro

Food Science & Technology – G
Kirsten Jenzen

French – A
Eloise Kon-Yu

Geography – A
Madison Trench

Human Biology – A
Tiffany Butler

Integrated Science – G
Emily Mascaro

Italian – A
Eva Quattrini

Literature – A
Hannah Faller
Esther Sumich

Mathematics Applications – A
Jade Lance
Georgia Raffa
Casey Walker

Mathematics Essential – G
Megan Etelaaho
Ayleesha McDonald

Mathematics Methods – A
Eloise Dixon

Mathematics Specialist  – A
Eloise Dixon

Modern History – A
Eva Cocks

Music – G
Sinead Smithies

Outdoor Education – G
Ruby Mavrick

Physical Education Studies – A
Lorena D’Amato
Ella Eastaugh

Physics – A
Megan Dennis

Politics & Law – A
Jemima Reid

Visual Arts – A
Hannah Jones

Visual Arts – G
Amy Wessels

House Awards             

Byrne: Ruby Minervini, Year 9
Corbett: Stephanie Tory, Year 10
de la Hoyde: Tolulope Sorunmu, Year 9
Dillon: Alana Della Bona, Year 11
Frayne: Ella Eastaugh, Year 11
Kelly:Adele Smith, Year 10
O’Donnell: Ella Mills, Year 10
O’Reilly: Kathleen Woolford, Year 11

Special Awards            

Year 9 Mercy Award
Claudia Rich
Gabrielle van den Einden

Year 10 Mercy Award
Bridget Davis
Natasha Stevens

Year 11 Mercy Award
Allegra Biagioni
Bronte Brandis

Mary Francis Goold Award  Year 9
Ella Jones
Olivia von Bertouch

The Laura Gray Award, Year 10
Stephanie Tory

Sheila Sawle Award
Year 10: Dunuwila Dilini Jayawickrema
Year 11:  Abby Ouwendyk
Year 11: Olivia Walton

Scroll to Top
X